Arjantin Tango 1900’lü yılların başlarında Arjantinin arka sokaklarında doğmuş tamamen doğaçlama olarak yapılan sosyal bir dansdır. Tangonun ana vatanı Arjantinin başkenti Buenos Aires’dir. Tango yıllar içinde kendi içinde stillere ayrılsada özünden asla birşey kaybetmemiştir. 1950’li yıllardan sonra tüm dünyada tekrar yükselişe geçen Tango Dansı şu an günümüzün en çok yapılan ve ilgi gören sosyal danslarından birisidir.

Arjantin Tango dansında çiftler arası iletişim çok önemlidir.

Tangoda erkek lider rolündeymiş gibi gözüksede, aslında kadınların dansı çok daha büyük önem arz eder. Kadın her zaman daha göz önündedir ve ulaşılmazdır.

Arjantin Tango dans içerisinde erkeğin kadına kurduğu  küçük tuzaklar ve bunlarla beraber ortaya çıkan farklı kombinasyonlarla dans etmenizi sağlayan bir oyuna benzer.

Duruşuyla, tutuşuyla ve melankolik müziği ile kendini diğer danslardan hemen ayırdeder. Tango erkek için dünyanın en maço ve erkeksi dansıdır. Kadın için ise dünyanın en dişi ve kadınsı dansıdır.

Tango birlikte yürüyebilme sanatıdır. Hayata benzer…

Kurumlara ve Şirketlere özel Tango Sınıflarımız, 
Şirket içi motivasyonu, takım ruhunu ve bedensel farkındalığı arttırıcı özel eğitim programlarıyla hazırlanmıştır. Şirket içinde veya kendi stüdyomuzda yapılacak şirketlere özel grup çalışmaları için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

Daha fazlası için TRdance Academy yepyeni Tango sınıflarımıza bekliyoruz.

Sizi Arayalım

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!

Gönder